Nauczyciele 8 godzin w szkole ?

Samorządy nie mają prawa nakazać nauczycielom przebywania w szkole po 8 godzin dziennie, niezależnie od ich pensum dydaktycznego - przypomina ZNP. Będzie namawiał nauczycieli, którzy będą zmuszani do takiej pracy, do występowania o zapłatę za godziny nadliczbowe. Jak mówił we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, w ostatnim czasie na takie rozwiązanie, czyli nakaz spędzania przez nauczycieli 8 godzin dziennie w szkole, zdecydował się wójt gminy Repki, w powiecie sokołowskim, w woj. mazowieckim. - Temat ten nie jest nowy. Pierwsi prekursorzy rozliczania i ewidencjonowania 40 godzin pracy nauczycielskiej pojawili się w 2004 r. Należały do nich gminy: Ryglice w woj. małopolskim, Olesno, Lubsza, Łubniany w woj. opolskim - przypomniał Broniarz.

4.1.2012    Polska Głos Wielkopolski